0 głosów
276 wizyt

Mam klienta, któremu mam zrobić stronę. Obecna strona jest wysoko w google jeśli wpiszemy kurs survivalu. Klient chce budować stronę na starej domenie na nowym motywie i nowy sklep, ale chce przenieść wszystkie kursy i artykuły blogowe na nową stronę. Jak to ugryźć, żeby nie doprowadzić do duplikowania treści i zachowania wysokiej pozycji w Google. Czy budować stronę na domenie technicznej i potem poprosić hosting o przeniesienie na domenę główną? A potem skopiować teksty i kursy i zrobić wtyczką przekierowania 302 na stare adresy URL. Nie za bardzo jeszcze się w tym orientuję i nie chcę zaszkodzić.

w Bezpieczeństwo przez użytkownika lucy (310) | 276 wizyt

1 odpowiedź

+1 głos
Skoro zostaje stara domena to powinny zostać też stare adresy, nie bardzo wiem co tu przekierowywać jeśli nie zamierzasz zmieniać struktury linków.

Problem może wystąpić przy sklepie bo skoro jest zmiana silnika to i linki do produktów kategorii itd. będą najprawdopodobniej inne a wtedy przekierowania będą potrzebne.

Zawsze warto postawić kopię strony na czas modernizacji w jakimś innym miejscu czy to w sieci czy na lokalnym komputerze i na niej pracować, mniej stresu, użytkownicy klienta nie mają problemów, same korzyści. Przenoszenie duplikatorem czy z palca jest do opanowania po kilku razach, ale może faktycznie jakaś lista kontrolna kroków do wykonania by się przydała.
przez użytkownika arek (1.2k)
Taka lista kontrolna przenoszenia strony to świetny pomysł  i co z tym zrobimy

To jest sekcja Q&A w serwisie WPomoc.

Jej przeznaczeniem jest rozszerzać tematykę postów o pytania czytelników. Ma pomagać w przypadku kiedy coś w poście nie zostało dopowiedziane lub jest przedstawione niezrozumiale.
BTW to dobre miejsce żeby np. przedstawić odmienny punkt widzenia niż zaprezentowany w poście przez Autora.
34 pytań
15 odpowiedzi
3 komentarzy
7 użytkowników