0 głosów
191 wizyt

Mam kilka pytań o Gutenberga ten nowy edytor WordPressa

  • Jak się sprawdza podczas edycji Gutenberg?
  • Pisze się w nim lepiej ma jakieś ciekawe możliwości? 
  • Czy nie psuje treści podczas edytowania starych postów utworzonych we wcześniejszym edytorze? 
  • Co ze stronami które były zrobione na pagebuilderze czy w nich Gutenberg działa?
w Redaktor przez użytkownika aspo (140)
edycja przez użytkownika arek | 191 wizyt

2 odpowiedzi

+1 głos
Cały czas działa jako wtyczka i jest w wersji beta, sądząc po aktualizacjach ciągle poprawiają ją. Ma wejść jako główny edytor w Wordpress 5.0 czyli już niedługo.

Gutenberg oferuje zupełnie inne podejście w sposobie pisania/formatowania postów - ciężko się na niego przestawić komuś z dużymi przyzwyczajeniami do aktualnego edytora.

Jeżeli twórcy pagebuilderów nie zmienią podejścia (w sumie to gruntownie nie przebudują swoich silników) to zaczną być problemy bo jak na razie pagebuildery raczej się wykluczają z Gutenbergiem.

Na WordUp Kalisz pojawiły się nawet opinie że WordPress może się podzielić (jak joomla! z Mambo przed laty) z powodu forsowania Gutenberga jako jedynie słusznego edytora (oczywiście to nie jedyny powód ale może być tym co przepełni czarę goryczy developerów)
przez użytkownika marekp (200)
0 głosów
Obecnie ja powoli migruję wszystkie swoje strony na niego. Znajomi robiący strony dla klientów też wypuszczają je już z Gutenbergiem jako domyślnym edytorem, co jest moim zdaniem dowodem że w końcu gucio wychodzi z wersji beta :)
przez użytkownika arek (1.2k)

To jest sekcja Q&A w serwisie WPomoc.

Jej przeznaczeniem jest rozszerzać tematykę postów o pytania czytelników. Ma pomagać w przypadku kiedy coś w poście nie zostało dopowiedziane lub jest przedstawione niezrozumiale.
BTW to dobre miejsce żeby np. przedstawić odmienny punkt widzenia niż zaprezentowany w poście przez Autora.
34 pytań
15 odpowiedzi
3 komentarzy
7 użytkowników